AKTUALITY


19. září 2019

V sobotu 14. září "Cesta pohádkovým lesem" se vydařila. V pátek 13. září dopoledne to ještě vypadalo, že na zarostlém bývalém tenisovém hřišti se nic konat nebude, ale v odpoledních hodinách se hřiště změnilo k nepoznání (viz foto z příprav na akci v závěru aktuality).

Šest stanovišť a trasu dlouhou cca 1,5 km prošlo od 14.30 do 16.45 hod 27 dětí a cca 20 dospělých, jako doprovod. Po splnění úkolů na každém stanovišti byla sladká odměna. V cíli si každý mohl opéct pekelný špekáček od čertů na ohništi. Závěrem bylo losování výkresů z prvního stanoviště, kde si děcka mohly vybrat cenu ze široké nabídky. Zábavné odpoledne pokračovalo posezením sousedů a přátel spolku, kteří se loučili s létem při reprodukované hudbě a dobře chlazeném pivku. 

Spolek Amerika - Chotěvice děkuje všem, kdo pomohl při pořádání této druhé akce a hlavně děkuje za pěkné počasí, které se opravdu nedá objednat... 

Foto z celé akce a příprav ZDE! 

Brzy uvidíte video z akce, které připravujeme. 

Tady je malá upoutávka ZDE!


11. září 2019

Změna programu vyhrazena! Oblečení a obuv dle počasí. 


2. května 2019

Středeční pálení čarodějnice se vydařila, i když den předem to tak nevypadalo - déšť a bouřka byla po celou noc. Hranice nám trochu navlhla, ale pak se rozhořela, že se dala opékat uzenina. Byla to první veřejná akce našeho spolku. Děkujeme všem, kdo dorazil a bylo Vás opravdu hodně a děkujeme počasí, které bylo hlavním sponzorem. Měli jsme nemalé překvapení a to hudbu. Hudební těleso vzniklo z recese našich dvou členů spolku, kteří si dali název NEIGHBORS (SOUSEDÉ). Zahráli písničky od ŽIBRu, takže takový revival. Jestli ještě někdy zahrají veřejně to se uvidí. Zde je pár fotek a krátké video.


30. dubna 2019


27. dubna 2019

V sobotním dopoledni se sešlo pár jedinců na první brigádě na bývalém tenisovém hřišti. Ostatní členové byli omluveni z pracovní vytíženosti a nemoci. Ráno to vypadalo, že proprší celý den, ale nakonec se počasí umoudřilo. Sice bylo trochu chladněji, ale práce nakonec zahřála. Za 3 hodiny se pořezaly nálety, pohrabalo se a vše se spálilo, posbíral se a vytřídil odpad. Chatička se začala zelenat a malá hranice pro čarodějnici je připravena a 30. dubna přiletí a to budete koukat. Neseďte doma a přijďte se pobavit. Plakátek je výše nad touto aktualitou. Zde je pár foto z první brigády.


8. dubna 2019

BRIGÁDA

Dne 27.4.2019 v 10:00 hod

Místo bývalé tenisové hřiště

Spolek Amerika - Chotěvice zve na první společnou brigádu v roce 2019 všechny členy a příznivce spolku.

Co se práce týče, upřesníme na místě.


6. dubna 2019

V sobotu se sešlo vedení spolku a začalo se po zimním odpočinku pracovat na přípravách, co se bude dít v roce 2019. Stručně ze schůzky: Výběr členských poplatků, přípravy na první brigádu a první plánovanou akci.


5. ledna 2019

Členové Spolku Amerika - Chotěvice (osádka jednoho auta) se zúčastnila tradičního Vízmburského vejšlapu na zříceninu hradu Vízmburk v Havlovicích, který pořádalo Sdružení pro Vízmburk. Počasí přálo +3 stupně, trochu pozlobilo jemné mrholení, ale celá akce se vydařila a atmosféra byla super. Vejšlapu se zúčastnilo cca 70 lidiček ze širokého okolí. Zde je pár foto z této akce.


3. ledna 2019

Náš spolek chce v roce 2019, jak se píše níže v aktualitě ze dne 10. listopadu 2018 opravit altán a zpřístupnit ho pro veřejnost. To, co se stalo před osmnácti lety doufáme, že se už nikdy nestane...Tady je video v naší galerii, když ho někdo zapálil a dodnes není znám pachatel...

Jedno archívní naskenované foto z roku před revolucí 1989, kdy altán začala stavět parta místních nadšenců...


31. prosince 2018

Zrodil se nápad... přípitek na Silvestra v altánu. Sešlo se třináct lidiček. Začátek byl stanoven na 20.00 hod. Nakonec z toho byly dvě hodiny. Připilo se bublinkami, k zakousnutí byl jednohubkový stolek, vystřelila se nějaká trochu prskající pyrotechnika, zapálily se prskavky a teplo bylo od ohniště. V televizi stejně nic nedávali a v altánu byla větší sranda. Zde je pár mobilních foto z vydařené akcičky. 


10. listopadu 2018 

Druhou listopadovou sobotu členové Spolku Amerika - Chotěvice uskutečnili svojí první brigádu. Altán na Americe má svoji historii, ale v posledních letech chátral a sloužil spíše, jako odpaďák pro nezvané hosty... Pokácely se nálety, posekala tráva, popálily větve, třídil se odpad. Kolem altánu se našlo hodně plastových a skleněných láhví. Zaplnil se také přistavený kontejner, který byl domluven na obci. Chybějící smrkové kůlky budou možná brzy nahrazeny. Plánují se lavičky a bude tu mít své místo i gril. Počasí opravdu přálo, a jak se brigáda vydařila ukazují tyto fotky

Závěrem prosíme lidičky z Ameriky, aby nedělali za altánem skládku kompostu na břehu nad potokem.

Chceme, aby altán sloužil všem, tak věříme, že naše snažení podpoříte, i když stojí na soukromém pozemku. Děkujeme.


27. října 2018

Čtvrtou říjnovou sobotu na bývalém tenisovém kurtu u Eichmannovi vily (vedle cyklostezky) jsme měli naše první veřejné setkání zakládajících členů Spolku Amerika - Chotěvice. Do schránek jsme roznesli pozvánky a nakonec přišlo na dobré točené pivo a špekáčky na dvě desítky příznivců našeho spolku. Zde je pár fotek z vydařené akce, které přálo i krásné podzimní počasí.