AKTUALITY


13. července 2019

Připravujeme "Zábavné odpoledne aneb setkání sousedů!". 

Více INFO již brzy!


11. července 2019

BRIGÁDA

V sobotu 31. srpna od 8:30 do 12:oo hod

Místo bývalé tenisové hřiště 

Spolek Amerika - Chotěvice zve na druhou společnou brigádu v roce 2019 všechny členy

a příznivce spolku.

Co se práce týče, upřesníme na místě.

Všichni členové spolku doražte! Domluvíme si organizaci na připravované zábavné odpoledne, 

které se bude konat dne 7. září 2019. 


2. května 2019

Středeční pálení čarodějnice se vydařila, i když den předem to tak nevypadalo - déšť a bouřka byla po celou noc. Hranice nám trochu navlhla, ale pak se rozhořela, že se dala opékat uzenina. Byla to první veřejná akce našeho spolku. Děkujeme všem, kdo dorazil a bylo Vás opravdu hodně a děkujeme počasí, které bylo hlavním sponzorem. Měli jsme nemalé překvapení a to hudbu. To nebyl ŽIBR, ale jejich takzvaný revival pod názvem NEIGHBORS (SOUSEDÉ). Je to oficiální hudební těleso našeho spolku. Zde je pár fotek a krátké video.


30. dubna 2019


27. dubna 2019

V sobotním dopoledni se sešlo pár jedinců na první brigádě na bývalém tenisovém hřišti. Ostatní členové byli omluveni z pracovní vytíženosti a nemoci. Ráno to vypadalo, že proprší celý den, ale nakonec se počasí umoudřilo. Sice bylo trochu chladněji, ale práce nakonec zahřála. Za 3 hodiny se pořezaly nálety, pohrabalo se a vše se spálilo, posbíral se a vytřídil odpad. Chatička se začala zelenat a malá hranice pro čarodějnici je připravena. 30. dubna přiletí a to budete koukat. Neseďte doma a přijďte se pobavit. Plakátek je výše nad touto aktualitou. Zde je pár foto z první brigády.


8. dubna 2019

BRIGÁDA

Dne 27.4.2019 v 10:00 hod

Místo bývalé tenisové hřiště

Spolek Amerika - Chotěvice zve na první společnou brigádu v roce 2019 všechny členy a příznivce spolku.

Co se práce týče, upřesníme na místě.


6. dubna 2019

V sobotu se sešlo vedení spolku a začalo se po zimním odpočinku pracovat na přípravách, co se bude dít v roce 2019. Stručně ze schůzky: Výběr členských poplatků, přípravy na první brigádu a první plánovanou akci.


5. ledna 2019

Členové Spolku Amerika - Chotěvice (osádka jednoho auta) se zúčastnila tradičního Vízmburského vejšlapu na zříceninu hradu Vízmburk v Havlovicích, který pořádalo Sdružení pro Vízmburk. Počasí přálo +3 stupně, trochu pozlobilo jemné mrholení, ale celá akce se vydařila a atmosféra byla super. Vejšlapu se zúčastnilo cca 70 lidiček ze širokého okolí. Zde je pár foto z této akce.


3. ledna 2019

Náš spolek chce v roce 2019, jak se píše níže v aktualitě ze dne 10. listopadu 2018 opravit altán a zpřístupnit ho pro veřejnost. To, co se stalo před osmnácti lety doufáme, že se už nikdy nestane...Tady je video v naší galerii, když ho někdo zapálil a dodnes není znám pachatel...

Jedno archívní naskenované foto z roku 1989, kdy altán začala stavět parta místních nadšenců...


31. prosince 2018

Zrodil se nápad... přípitek na Silvestra v altánu. Sešlo se třináct lidiček. Začátek byl stanoven na 20.00 hod. Nakonec z toho byly dvě hodiny. Připilo se bublinkami, k zakousnutí byl jednohubkový stolek, vystřelila se nějaká trochu prskající pyrotechnika, zapálily se prskavky a teplo bylo od ohniště. V televizi stejně nic nedávali a v altánu byla větší sranda. Zde je pár mobilních foto z vydařené akcičky. 


10. listopadu 2018 

Druhou listopadovou sobotu členové Spolku Amerika - Chotěvice uskutečnili svojí první brigádu. Altán na Americe má svoji historii, ale v posledních letech chátral a sloužil spíše, jako odpaďák pro nezvané hosty... Pokácely se nálety, posekala tráva, popálily větve, třídil se odpad. Kolem altánu se našlo hodně plastových a skleněných láhví. Zaplnil se také přistavený kontejner, který byl domluven na obci. Chybějící smrkové kůlky budou brzy nahrazeny. Plánují se lavičky a bude tu mít své místo i gril. Počasí opravdu přálo, a jak se brigáda vydařila ukazují tyto fotky

Závěrem prosíme lidičky z Ameriky, aby nedělali za altánem skládku kompostu na břehu nad potokem.

Chceme, aby altán sloužil všem, tak věříme, že naše snažení podpoříte. Děkujeme.


27. října 2018

Čtvrtou říjnovou sobotu na bývalém tenisovém kurtu u Eichmannovi vily (vedle cyklostezky) jsme měli naše první veřejné setkání zakládajících členů Spolku Amerika - Chotěvice. Do schránek jsme roznesli pozvánky a nakonec přišlo na dobré točené pivo a špekáčky na dvě desítky příznivců našeho spolku. Zde je pár fotek z vydařené akce, které přálo i podzimní počasí.