AKTUALITY


5. ledna 2019

Členové Spolku Amerika - Chotěvice (osádka jednoho auta) se zúčastnila tradičního Vízmburského vejšlapu na zříceninu hradu Vízmburk v Havlovicích, který pořádalo Sdružení pro Vízmburk. Počasí přálo +2 - 3 stupně, trochu pozlobilo jemné mrholení, ale celá akce se vydařila a atmosféra byla super. Vejšlapu se zúčastnilo cca 70 lidiček ze širokého okolí. Zde je pár foto z této akce.


3. ledna 2019

Náš spolek chce v roce 2019, jak se píše níže v aktualitě ze dne 10. listopadu 2018 opravit altán a zpřístupnit ho pro veřejnost. To, co se stalo před osmnácti lety doufáme, že se už nikdy nestane...Tady je video v naší galerii, když ho někdo zapálil a dodnes není znám pachatel...

Jedno archívní naskenované foto, když altán po požáru začala opravovat parta místních nadšenců...


31. prosince 2018

Zrodil se nápad... přípitek na Silvestra v altánu. Sešlo se třináct lidiček. Začátek byl stanoven na 20.00 hod. Nakonec z toho byly dvě hodiny. Připilo se bublinkami, k zakousnutí byl jednohubkový stolek, vystřelila se nějaká trochu prskající pyrotechnika, zapálily se prskavky a teplo bylo od ohniště. V televizi stejně nic nedávali a v altánu byla větší sranda. Zde je pár mobilních foto z vydařené akcičky. 


10. listopadu 2018 

Druhou listopadovou sobotu členové Spolku Amerika - Chotěvice uskutečnili svojí první brigádu. Altán na Americe má svoji historii, ale v posledních letech chátral a sloužil spíše, jako odpaďák pro nezvané hosty... Pokácely se nálety, posekala tráva, popálily větve, třídil se odpad. Kolem altánu se našlo hodně plastových a skleněných láhví. Zaplnil se také přistavený kontejner, který byl domluven na obci. Chybějící smrkové kůlky budou brzy nahrazeny. Plánují se lavičky a bude tu mít své místo i gril. Počasí opravdu přálo, a jak se brigáda vydařila ukazují tyto fotky

Závěrem prosíme lidičky z Ameriky, aby nedělali za altánem skládku kompostu na břehu nad potokem.

Chceme, aby altán sloužil všem, tak věříme, že naše snažení podpoříte. Děkujeme.


27. října 2018

Čtvrtou říjnovou sobotu na bývalém tenisovém kurtu u Eichmannovi vily (vedle cyklostezky) jsme měli naše první veřejné setkání zakládajících členů Spolku Amerika Chotěvice. Do schránek jsme roznesli pozvánky a nakonec přišlo na dobré točené pivo a špekáčky na dvě desítky příznivců našeho spolku. Zde je pár fotek z vydařené akce, které přálo i podzimní počasí.